“VİNAZ” Azərbaycan şərabları evinin açılışı və “Azərbaycan nemətləri” stendinin təqdimatı
Azərbaycan məhsullarının, xüsusilə də Azərbaycan şərablarının Rusiya bazarında daha fəal təşviqi Azərbaycanın ixrac strategiyasının əsas hədəflərindəndir. Bu strategiya çərçivəsində, 7 iyul 2019-cu il tarixində, Sverdlovsk vilayətinin Yekaterinburq şəhərində keçirilən “İnnoprom-2019” Beynəlxalq Sənaye Sərgisi zamanı “VİNAZ” Azərbaycan şərab evinin açılış mərasimi və “Azərbaycan nemətləri” stendinin təqdimatı keçirilib.
Şərab evi Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı Ticarət Nümayəndəliyi və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilati dəstəyi ilə sahibkar Tatyana Moşinskaya tərəfindən açılıb.
Açılış mərasimində Azərbaycan Respublikasının iqtisadiyyat naziri Şahin Mustafayev, Rusiya Federasiyasının sənaye və ticarət naziri D.V. Manturov və Sverdlovsk vilayətinin qubernatoru E.V. Kuyvaşev iştirak etmişdir. Fəxri qonaqlar arasında Azərbaycan Respublikası iqtisadiyyat nazirinin müavini Niyazi Səfərov, Azərbaycan Respublikasının Yekaterinburqdakı baş konsulu İlqar İsgəndərov, Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı ticarət nümayəndəsi Ruslan Əliyev, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) rəhbəri Yusif Abdullayev də yer almışdır.

Открытие дома азербайджанских вин «ВИНАЗ» и презентация стенда «Дары Азербайджана»
Более активное продвижение азербайджанской продукции, в частности, азербайджанских вин на российском рынке является одной из главных целей экспортной стратегии Азербайджана. В рамках этой стратегии 7 июля 2019 года в дни проведения Международной промышленной выставки «Иннопром-2019» в городе Екатеринбург Свердловской области состоялась торжественная церемония открытия дома азербайджанских вин «ВИНАЗ» и презентация стенда «Дары Азербайджана».
Винный дом открыт предпринимателем Татьяной Мошинской при организационной поддержке Торгового Представительства Азербайджанской Республики в РФ и Фонда поощрения экспорта и инвестиций в Азербайджане (AZPROMO).
В церемонии открытия приняли участие министр экономики Азербайджана Шахин Мустафаев, министр промышленности и торговли Российской Федерации Д.В. Мантуров и губернатор Свердловской области Е.В. Куйвашев. Среди почетных гостей также присутствовали заместитель министра экономики Азербайджана Ниязи Сафаров, генеральный консул Азербайджанской Республики в Екатеринбурге Ильгар Искендеров, торговый представитель Азербайджанской Республики в РФ Руслан Алиев, руководитель Фонда поощрения экспорта и инвестиций в Азербайджане (AZPROMO) Юсиф Абдуллаев.