27-ci "Prodexpo 2020" beynəlxalq sərgisi
Qida məhsulları, içkilər və onların Rusiya və Şərqi Avropada istehsalı üçün lazım olan xammalların 27-ci ən böyük beynəlxalq sərgisi "Prodexpo2020" 10-14 fevral tarixlərində “Expocentre” Mərkəzi Sərgi Kompleksində keçirilir.
Burada dünyanın hər yerindən ərzaqlar təqdim ediləcək: əsas məhsullar, orqanik və idman qidaları, koşer və halal məhsullar, nəfis delikateslər, ən ekzotik məhsullar, alkoqollu məhsulların ən böyük ekspozisiyası.
Bu il "Prodexpo2020" sərgisinin rəsmi sponsoru "Made in Azerbaijan" milli stendini təmsil edilən Azərbaycan oldu. 30-dan çox Azərbaycan şirkəti vahid milli stenddə məhsullarını ziyarətçilərə təqdim edəcək.
Azərbaycan, İqtisadiyyat Nazirliyinin və İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) dəstəyi ilə 3-cü zalda, "xarici milli ekspozisiyalar"-ın 2-ci pavilyonunda təqdim olunacaq.

27 Международная Выставка «Продэкспо 2020»
27-я крупнейшая международная выставка продуктов питания, напитков и сырья для их производства в России и Восточной Европе «Продэкспо 2020» проходит 10-14 февраля на территории ЦВК «Экспоцентр».
Здесь представлено продовольствие со всего мира: базовые продукты, органическое и спортивное питание, кошерная и халяльная продукция, изысканные деликатесы, самые экзотические продукты, крупнейшая экспозиция алкогольной продукции.
Официальным спонсором выставки «Продэкспо 2020» в этом году стал Азербайджан, который представляет национальный стенд "Made in Azerbaijan". Более 30 азербайджанских компаний представили вниманию посетителей свою продукцию на едином национальном стенде.
Азербайджан при поддержке Министерства экономики и Фонда Поощрения Экспорта и Инвестиций в Азербайджане (AZPROMO) представлен в павильоне № 2 «иностранных национальных экспозиций», зале № 3.